זיהום המים

לאחרונה המונח זיהום המים, נשמע יותר ויותר בשיח הציבורי ולמעשה מתחילת שנות התשעים אנחנו משתמשים וחוקרים אותו יותר.

יש לכך שתי סיבות עיקריות, הראשונה, העלייה במודעות לאיכות הסביבה והפיכתה לאחד הנושאים החמים והחשובים ביותר בשיח הציבורי, שנית, הגברת התיעוש והמודעות לזיהומים שנגרמים כתוצאה מכך. זיהום המים הוא תוצר של כל זה אשר פוגע בכולנו ובאיכות החיים שלנו.

מה הכוונה לזיהום המים?

על מנת להבין מה הכוונה לזיהום המים, וכיצד הוא משפיע עלינו צריך להבין כיצד הוא נוצר.
למעשה, ניתן להגדיר זיהום במים במשפט אחד תמציתי, שינוי הרכב או תכונות החומרים ממנו עשויים המים.

אלו יכולים להיות שינויים כימיים, ביולוגיים ואחרים.
כל שינוי כזה גורם נזק למים, נזק שמחלחל באופן מיידי או איטי המשפיע עלינו. השינוי יכול לחלחל ולגרום נזק רק למים או גם למקורות בהם המים מוחזקים. הנזק יכול להיות מורגש במי שתייה, בגידולים, באדמה ובכלל. על מנת לטפל בזיהום המים, יש לבצע טיהור שפכים. בדרך כלל טיהור מי שפכים, משמש לטיהור מי הביוב, כך שיהיה ניתן לחזור ולהשתמש בהם, לצורך חקלאות או אפילו החזרתם לנחלים.

שאיבת יתר וזיהום המים

כאן אנחנו נכנסים לעניין אחר שקשור למים ממוחזרים.
אחת הסיבות שמונעות שימוש במים, היא שאיבה מוגברת שלהם. ברגע זה קורה לא ניתן להשתמש בכל המים שבמאגר עקב זיהומים שונים, מה שאומר שיש צורך להשתמש במים ממוחזרים. הדוגמה המוכרת לנו ביותר היא מים אפורים. מדובר במים שיוצאים ממכונות כביסה, מדיח כלים לדוגמה ועוד.

אם עושים טיהור מים אפורים, מנקים אותם מכל החומרים המזהמים.
ניתן לחזור ולעשות שימוש במים לצורך השקיה (לא לצורך שתייה). הטיהור מתבצע לאחר שאנחנו עורכים בדיקות מים מקיפות שמטרתן לבדוק אילו חומרים יש במים, וכיצד ניתן לטהר אותם. הבדיקות מתבצעות פעמים, פעם אחת בשביל לגלות אילו חומרים יש בהם, ופעם שנייה אחרי תהליך הטיהור והחיטוי, בשביל לגלות האם עדיין יש זיהום במים.

בתהליך בדיקת זיהום המים

התהליך צריך להתבצע על ידי אנשי מקצוע שמכירים את הנושא מקרוב.
חשוב להבהיר, בשני המקרים, גם המקרה של זיהום המים ברמות נרחבות, הכוונה לזיהום בחופים, בנחלים, זיהום מי שפכים וגם במידה ומדובר בזיהום ברמות פחות נרחבות, דוגמה זיהום המים בבית.

לשם כך, אנחנו רוצים להמליץ לכם על חברת לוגסי גולן, חברה המתמחה בבדיקות מים לצרכים שונים. הבדיקות נערכות במעבדות מתקדמות שלכולן תקן בינלאומי בנושא.

הבדיקות נערכות על ידי אנשי מקצוע מובילים. אתם יכולים לקבל בחברה גם ייעוץ ועזרה בכל הקשור לנושא.

מוזמנים לקרוא בנוסף:
חיטוי מאגר מים